Milionowe straty biblioteki po powodzi

Niedawno w Smithtown w Stanach Zjednoczonych miejsce miała powódź wywołana intensywną burzą. Jej skutki dotknęły mieszkańców, znacznie ucierpiała też lokalna biblioteka. Jeden z budynków The Smithtown Library, leżącej na Long Island, został zalany wskutek fali, która w błyskawicznym tempie wdarła się na dole piętro. Wszystko zarejestrował monitoring.

The Smithtown Library rankiem 19 sierpnia 2024 roku straciła tysiące publikacji, cenną kolekcję Richarda H. Handley’a, sprzęty elektroniczne, meble oraz dokumenty. Uszkodzone zostały podłogi, ściany, okna i drzwi. Trwa ocena szkód. Wstępnie oszacowano, iż straty wyniosą ok. 10 milionów dolarów. Bibliotekę zamknięto do odwołania. Na stronie internetowej książnicy poinformowano o zmianach oraz uruchomiono zbiórkę na odbudowę.

Źródło zdjęć: The Smithtown Library