Jesienny Festiwal Literacki w Nowym Targu – patronat Lustra Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu serdecznie zaprasza na Jesienny Festiwal Literacki, który odbędzie się w dniach od 3 do 5 października 2024 roku. Lustro Biblioteki objęło wydarzenie swoim patronatem.

W programie festiwalu znajdą się m.in. spotkania autorskie z popularnymi pisarzami literatury dziecięcej, młodzieżowej i dla dorosłych, warsztaty kreatywne – od rysowania komiksów po tworzenie jesiennych wianków – oraz kiermasz książek. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, takich jak gry i zabawy związane z jesienią oraz strefy fotografii w specjalnie do tego celu przygotowanym miejscu.

Finał tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego odbędzie się 5 października (sobota), w malowniczej, jesiennej scenerii Parku Miejskiego im. Adama Mickiewicza w Nowym Targu. Na scenie plenerowej będą odbywać się prezentacje autorów oraz koncerty, a cała przestrzeń parku będzie wypełniona licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, przygotowanych przez bibliotekę oraz  partnerów uczestniczących w organizacji Festiwalu.

Pragniemy, aby Jesienny Festiwal Literacki był nie tylko okazją do zaprezentowania biblioteki jako miejsca łączącego lokalną społeczność, ale także miejscem wspaniałej zabawy i edukacji. Będzie to pierwsza edycja takiego wydarzenia, która mamy nadzieję zapoczątkuje cykliczność tej imprezy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Nowego Targu do spędzenia wolnego czasu w kreatywnej przestrzeni, pełnej literackich niespodzianek i radosnej afirmacji.

Więcej szczegółów dotyczących pełnego programu już wkrótce na stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz na plakatach.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Nowy Targ