Fundacja Powszechnego Czytania z Nagrodą Biblioteki Kongresu

Fundacja Powszechnego Czytania otrzymała nagrodę Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych za efektywną pracę na rzecz grup, które z różnych powodów są zagrożone wykluczeniem. Nagrody za promocję czytelnictwa Kongresu Stanów Zjednoczonych (Library of Congress Literacy Awards) przyznawane są od dwunastu lat i wyłaniają na drodze precyzyjnej selekcji organizacje, które potrafią udowodnić, że mają na koncie nadzwyczajny udział w podnoszeniu czytelnictwa w Stanach Zjednoczonych lub na świecie. Uroczysta Gala wręczenia tegorocznych nagród odbędzie się 30 października 2024 roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

– Z przyjemnością informuję, że Fundacja Powszechnego Czytania dostaje Nagrodę Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych 2024 za Dobre Praktyki Proczytelnicze. Nagroda jest wyrazem uznania dla osiągnięć Waszej organizacji na polu promocji czytelnictwa, rozwoju innowacyjnych metod i praktyk w tej dziedzinie. W szczególności doceniamy działania Fundacji Powszechnego Czytania w obszarze zwiększania czytelnictwa wśród wspólnot uchodźczych, rodzin o niższym statusie ekonomicznym i o niższych kompetencjach czytelniczych i dostarczania tym wspólnotom działań i materiałów odpowiednich dla ich potrzeb – napisała Carla Hayden, dyrektor Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych w liście gratulacyjnym do Fundacji.

Źródło zdjęć i tekst: FPC