Filia biblioteczna w Gorzanowie potrzebuje wsparcia po powodzi

Gorzanów to wieś położona w województwie dolnośląskim. Swoją siedzibę ma tam filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej. W lipcu tego roku filia została ponownie otwarta po generalnym remoncie budynku. Niestety w wyniku powodzi lokal został zalany, a wyposażenie uległo zniszczeniu. Poniżej udostępniam informacje, jak pomóc tej bibliotece. Bądźmy solidarni!

Potrzebne są przede wszystkim:

• regały
  • biurka, w tym przeznaczone do użytkowania komputerów

Kontakt do biblioteki

• telefon: 74 811 14 47
  • e-mail: filia.gorzanow@bibliotekabystrzyca.pl
  • wiadomość przez Facebooka
  • adres biblioteki: ul. Plac Wolności 1, 57-521 Gorzanów

– W czasie powodzi uległo zalaniu całe pomieszczenie, zniszczone zostały wszystkie regały, biurka, drzwi wejściowe, część księgozbioru. Obecnie biblioteka posprzątana, osuszana, ale nieczynna. Potrzebne przede wszystkim regały i biurka. Dla Kasi, która pracuje na tej filii ta biblioteka jest jak drugi dom, pełna pasji, kochająca książki i swoją pracę. Czeka z utęsknieniem na powrót do swoich czytelników – mówi Anna Duplaga, starszy kustosz.

– Filia w Gorzanowie to jedna z sześciu filii Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej. Lokal przystosowany dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w Domu Kultury w Gorzanowie, który przeszedł generalny remont i został oddany do użytku w lipcu 2024 roku – dodaje pani Anna Duplaga.

Zbiórka na remont

Trwa zbiórka na rzecz biblioteki. Przekazane środki przeznaczone zostaną na konieczny remont i zakup nowych mebli i książek.

Biblioteka po powodzi

Biblioteka przed powodzią