BookForum – jesienna edycja konferencji pod patronatem Lustra Biblioteki

Wirtualna konferencja branży wydawniczej BookForum po raz kolejny da możliwość udziału w pasjonujących dyskusjach i prezentacjach. Jesienna edycja odbędzie się w dniach 3-5 października 2024 roku po raz pierwszy w formule hybrydowej – on-line oraz stacjonarnie! Forum będzie bowiem częścią programu edukacji kulturowej Krakowskiego Archipelagu Kultury. I to właśnie do stolicy Małopolski zawita konferencja. Lustro Biblioteki objęło BookForum swoim patronatem.

Panele i dyskusje

W programie nie zabraknie interesujących paneli i dyskusji, w których udział wezmą uznani praktycy, badacze i analitycy społecznego oraz biznesowego obiegu książki. Prezentacje i dyskusje stanowią cenne źródło wiedzy dla zainteresowanych rozległą tematyką, w centrum której jest książka – bez względu na jej formę utrwalenia, tematykę czy adresata. Oto tytuły kilku z dyskusji, na które serdecznie Państwa zapraszamy:

• Książka jest… najważniejsza – spotkanie z Magdaleną Hajduk-Dębowską, prezeską Polskiej Izby Książki
  • Za miskę ryżu czyli „hajs” w bibliotekarstwie
  • Koniec legendy „trzeciego miejsca”? W poszukiwaniu nowych dróg rozwoju bibliotek
  • Czym po godzinach zajmuje się profesor ekonometrii, czyli romans i kryminał na półce biblioteki wyższej uczelni
  • Projekty międzynarodowe – jaki wywierają impakt na otoczenie instytucji, organizatora i beneficjentów końcowych
  • Nowe wyzwanie, stare przyzwyczajenia – rola animatora kultury w procesie współtworzenia oferty kulturalnej.

Uczestnictwo w BookForum, odbywającego się pod hasłem „Stare=Nowe”, stanowić będzie źródło cennej wiedzy i wzbogacenie zawodowego doświadczenia.

Rejestracja

Rejestracji zdalnego udziału w konferencji BookForum „Stare=Nowe” dokonać można na stronie bookforum.pl. Do stacjonarnego udziału w panelach organizatorzy zapraszają do Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie (ul. Rakowicka 22A). Aby wziąć osobiście udział w konferencji należy zapisać się na wybrane panele klikając w link.

Źródło zdjeć: mat.pras.