Metoda „na książkę”. Oszuści podszywają się pod bibliotekarzy

Niecodzienna sytuacja w Krakowie. Biblioteka Kraków ostrzega czytelników przed oszustami, którzy podszywają się pod jej pracowników. Książnica wystosowała pilny apel oraz przypomina o powiadamianiu służb bezpieczeństwa w przypadku jakichkolwiek podejrzeń.

– Otrzymaliśmy sygnały, iż do czytelników dzwonią osoby podające się za bibliotekarzy, które zapowiadają złożenie im wizyty w celu odebrania książek, jakie rzekomo nie zostały zwrócone do biblioteki. Informujemy, że to nie są pracownicy Biblioteki Kraków! W sprawie zaległości wobec Biblioteki Kraków kontaktujemy się z czytelnikami wyłącznie korespondencyjnie lub telefonicznie. Nigdy nie nachodzimy ich z tego powodu w ich miejscu zamieszkania. Apelujemy o ostrożność. Nie bądźmy obojętni. Ostrzegajmy naszych krewnych przed możliwymi próbami oszustwa.

Źródło zdjęć: Biblioteka Kraków