Film na Narodowe Czytanie 2024

Narodowe Czytanie odbędzie się w sobotę 7 września 2024 roku. Lekturą tej edycji będzie „Kordian” Juliusza Słowackiego. Zachęcam wszystkie biblioteki i inne instytucje do skorzystania z bezpłatnego filmu oraz zgłoszenia swojego udziału w akcji.

Film możesz pobrać i udostępnić w social mediach/stronie www biblioteki. Modyfikacja filmu jest niedozwolona. Udostępniając należy podać źródło: Lustro Biblioteki (www.lustrobiblioteki.pl), a w mediach społecznościowych oznaczyć profil @LustroBiblioteki.

Zgłoś swoją bibliotekę

Za pomocą elektronicznego formularza prześlij propozycję wydarzenia. Należy podać m.in. informacje szczegółowe, planowany przebieg akcji (program, uczestnicy), dane organizatora. Zgłoszenie wydarzenia zostanie opublikowane na stronie internetowej www.prezydent.pl w terminie do 7 dni roboczych. Pierwsze 4 tys. organizatorów otrzyma pamiątkowe pieczęcie.

• Poprzednia edycja – finał akcji i relacje z bibliotek.

Źródło zdjęć: BMM