Festiwal Literacki „Łączy nas bajka”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na Festiwal Literacki „Łączy nas bajka” w dniach 22–25 sierpnia 2024 roku. Spotykamy się w 5 miastach Podkarpacia – Rzeszowie, Łańcucie, Przemyślu, Stalowej Woli i Strzyżowie. Lustro Biblioteki objęło wydarzenia swoim patronatem.

Łączy nas bajka

Do współpracy zaprosiliśmy najlepszych w Polsce ilustratorów i opowiadaczy. Wszystko po to, aby wspólnie odkryć magię opowieści i ilustracji. Szczegółowy program festiwalu oraz formularz zgłoszeniowy na konferencję znajdują się na naszej stronie internetowej: festiwallaczynasbajka.pl. Rejestracja na konferencję rozpocznie się 1 sierpnia 2024 r. o godz. 12.00. W programie m.in.:

• 22 sierpnia | RozmawiajMY. Konferencja dla bibliotekarzy, nauczycieli, edukatorów i wszystkich osób zainteresowanych literaturą dla dzieci

• 23 sierpnia | TwórzMY. Warsztaty ilustratorów i opowiadaczy dla dzieci
  • 24 sierpnia | BawMY się. Koncert, opowiadacze bajek i mnóstwo dobrej zabawy dla małych i dużych

• 25 sierpnia | SłuchajMY. Spotkanie z Arturem Barcisiem

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Festiwal aktywnie współtworzą biblioteki partnerskie:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie
  • rzemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli
  • Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta im. Juliana Przybosia w Strzyżowie.

Źródło zdjęć: mat.pras. WiMBP Rzeszów