X edycja Nocy Bibliotek pod hasłem „Moc bibliotek”

X jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w piątek 11 października 2024 roku. Hasło towarzyszące brzmi „Moc bibliotek”. Lustro Biblioteki od początku wspiera akcję i zachęca biblioteki do aktywnego udziału.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

– Po raz dziesiąty pokażemy wspaniałą moc bibliotek podczas wydarzeń w całej Polsce! To moc działania – tworzycie niepowtarzalne wydarzenia dla lokalnej społeczności. Moc skali – dziesiątki tysięcy osób odwiedza tej nocy biblioteki. I oczywiście moc książek – zasoby bibliotek to nasze wspólne bogactwo. A jaka jest super moc Twojej biblioteki? X edycja Nocy Bibliotek odbędzie się 11 października 2024 r. z uroczystą inauguracją w Pałacu Krasińskich w Warszawie – zapraszają organizatorzy.

Aby zgłosić bibliotekę do akcji wypełnij skorzystaj z tego linku.

Zobacz inspiracje na organizację wydarzeń w ramach Nocy Bibliotek.

Źródło zdjęć: BMM