Gniezno: balansowanie pomiędzy kulturą a finansami

Szukanie oszczędności i racjonalizowanie funkcjonowania to problem, z którym zmaga się wiele bibliotek, szczególnie filii. Jedną z nich jest Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, która prawdopodobnie będzie musiała przenieść wypożyczalnię dziecięcą do końca 2024 roku.

O sprawie pisze lokalny serwis Gniezno24:

W rozmowie z nami dyrektor Piotr Wiśniewski nie ukrywa, że jest to szukanie balansu między utrzymaniem działalności filii na osiedlach i pozostawieniem pracowników w dotychczasowej liczbie. Jak udało się nam też dowiedzieć, sam pomysł miał wyjść od organu prowadzącego, czyli z Urzędu Miejskiego. Zamknięcie wypożyczalni dziecięcej ma być przesądzone. Zadanie placówki z ul. Mieszka I 15 przejmie ta, która mieści się naprzeciwko – Biblioteka Główna.

Więcej: gniezno24.com

Źródło zdjęć: freepik.com