Debata „Herbert i świat” inaugurująca obchody 100. rocznicy urodzin wybitnego poety

W niedzielę 10 marca 2024 roku w Bibliotece Narodowej odbyła się debata inaugurująca obchody 100. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta. Udział w niej wzięli prezydent John Simon Guggenheim Memorial Foundation Edward Hirsch, poeci i wydawcy Michael Kruger oraz Ryszard Krynicki.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja im. Zbigniewa Herberta i Biblioteka Narodowa. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów i dyskusji o twórczości Zbigniewa Herberta. Zaproszeni goście również opowiedzieli o relacji, jaka łączyła ich z poetą. Dodatkowo wybrane wiersze przeczytała Agata Buzek. Na koniec publiczność i goście mieli okazję posłuchać głosu Herberta na archiwalnym nagraniu („Raport z oblężonego miasta”).

Zachęcam do wysłuchania całej debaty. Poniżej nagranie z tłumaczeniem na język polski.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec