Powołano podkomisję stałą ds. Czytelnictwa i Prawa Autorskiego

We wtorek 6 lutego na posiedzeniu Sejmowej Komisja Kultury i Środków Przekazu powołano Podkomisję stałą ds. Czytelnictwa i Prawa Autorskiego.

– Starania Polskiej Izby Książki oraz Fundacji Powszechnego Czytania przyniosły efekt: na dzisiejszym posiedzeniu Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu powołała Podkomisję stałą ds. Czytelnictwa i Prawa Autorskiego. To daje możliwość prowadzenia konstruktywnej rozmowy z rządem oraz posłami i posłankami o wsparciu finansowym dla branży, rozwiązaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa w Polsce czy dyskutowania nad rozwiązaniami legislacyjnymi. Powołanie Podkomisji stałej wymaga jeszcze zgody Prezydium Sejmu – podaje w komunikacie PIK.

Na pierwszym posiedzeniu podkomisji ma zostać przedstawiony postulat dotyczący wprowadzenia zerowej stawki VAT na książki, gazety i czasopisma.

Źródło zdjeć: freepik.com