Wydarzenia biblioteczne i święta czytelnicze w 2024 roku

Lustro Biblioteki przygotowało przydatną ściągawkę wybranych wydarzeń bibliotecznych, targów książki oraz akcji i świąt czytelniczych na 2024 rok dla każdego bibliotekarza. Do wydarzeń dodałam pomysły na ich organizację i przydatne materiały do pobrania.

Wszystkie powyższe wydarzenia oraz dodatkowo konferencje bibliotekarskie znajdziesz w zakładce WYDARZENIA. Niektóre terminy mogą ulec zmianie. Kalendarz będzie aktualizowany. Wiele cyklicznych konferencji oraz targów książki nie ma jeszcze ustalonych terminów. Pamiętaj, że cały kalendarz, jak i pojedyncze wydarzenia możesz zasubskrybować i dodać do swojego terminarza (Google, iCalendar, Outlook i nie tylko).

Zachęcam również do zgłaszania propozycji organizowanych konferencji i wydarzeń e-mailowo: redakcja@lustrobiblioteki.pl. Wszystkie wydarzenia jak zawsze dodaję nieodpłatnie. Możesz też wystąpić o patronat Lustra Biblioteki, a Twoje wydarzenie trafi na stronę główną serwisu. Prośby o patronat, ze stosownym wyprzedzeniem, proszę kierować na e-mail b.morawiec@lustrobiblioteki.pl.

Patroni roku 2024

Uhonorowani zostali m.in.: Czesław Miłosz, Witold Gombrowicz, Marek Hłasko, Melchior Wańkowicz. Zobacz listę patronów roku 2024.

• 10 stycznia – 132. rocznica urodzin Melchiora Wańkowicza
  • 14 stycznia – 90. rocznica urodzin Marka Hłaski