spot_img

Książkowy kalendarz adwentowy

Biblioteka Miejska w Łebie zaprosiła swoich użytkowników do akcji „Książkowy kalendarz adwentowy” promującej czytanie książek. Na każdy dzień przygotowano zdobny pakunek z książką, który przywiązano sznurkiem do drabiny. Nie mogło zabraknąć świątecznych lampek i zimowych akcentów.

Jeśli też chcesz pokazać swoją bibliotekę w świątecznym wydaniu, to zachęcam do nadsyłania fotografii i innych materiałów (mile widziany komentarz). Czekam na Twoją inspirację: b.morawiec@lustrobiblioteki.pl!

– Chcemy pokazać, że pięknie zapakowana książka jest super atrakcją i niespodzianką. Tym sposobem, zachęcamy nowe osoby, jak również naszych stałych czytelników do odwiedzin biblioteki w okresie przedświątecznym. Każdy moment jest dobry aby zaprzyjaźnić się z książką! – mówi Dorota Reszke. – Zabawa polega na tym, że od 1 grudnia do końca Adwentu, każdego dnia, pierwsza osoba która odwiedzi bibliotekę zrywa z kalendarza książkę-niespodziankę i zabiera ją do domu – dodaje.

Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem: – Dziękuję za wspaniały prezent z samego rana, wspaniała książka na wieczór przy herbacie – napisała na Facebooku czytelniczka Aleksandra.

Źródło zdjęć: mat.pras. MBP Łeba