EtnoPolska 2024 – trwa nabór wniosków

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło kolejną edycję programu „EtnoPolska”. Wnioski można składać do 16 stycznia 2024 roku. Poniżej przydatne materiały i poradnik dla bibliotekarzy.

EtnoPolska

Program służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej i upowszechniania wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej i niematerialnej społeczności oddalonych od dużych ośrodków życia kulturalnego.

Dofinansowanie

Dofinansowanie zadania może wynosić do 95% budżetu zadania. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 10 000 zł. Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi 150 000 zł

Wskazówki dla bibliotekarzy

W serwisie „Dofinansowania dla bibliotek” znajdziesz przykłady zrealizowanych projektów, informacje przydatne do pisania wniosku, najważniejsze dane, sposób oceny wniosków, koszty kwalifikowane i inne pomocne wskazówki.

Warunki

• złożenie wniosku w terminie do 16 stycznia 2024
  • można zgłosić 1 wniosek w programie
  • wkład własny 5%
  • realizacja zadania od 15 marca do 17 października 2024 roku.

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie nck.pl.

Źródło zdjęć: freepik.com