spot_img

Biblioteki we Wrocławiu szukają pracowników

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu szuka trzech pracowników do swojego zespołu. W bibliotece wojewódzkiej potrzebny jest pracownik do wypożyczalni. W ofertach podano zakres obowiązków, wymagania i wynagrodzenia.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu zatrudni pracownika do wypożyczalni na pełen etat. Do jego zadań należeć będzie bieżąca obsługa użytkowników, udzielanie informacji o zbiorach i pracy działu oraz biblioteki, popularyzowanie literatury i czytelnictwa wśród dorosłych. Widełki płacowe to kwota między 4300 a 4700 zł brutto.

W MBP we Wrocławiu karierę można rozpocząć od razu na stanowisku Kierownika Filii nr 58 – Mediateki. Na pełen lub 3/4 zaproponowano wynagrodzenie podstawowe od 4500 do 4700 zł brutto. Zakres obowiązków obejmuje m.in.: bieżącą obsługę czytelników, inicjowanie działań i współpraca z innymi bibliotekami, szkołami, instytucjami kultury, stowarzyszeniami i nieformalnymi grupami w zakresie upowszechniania czytelnictwa. CV można składać do 6 grudnia 2023 roku.

Biblioteka miejska potrzebuje też pracowników do Działu Promocji i Projektów. Jedna osoba – specjalista ds. działań programowych – na cały lub 3/4 etatu. Można liczyć na 5000 zł brutto, a do obowiązków należeć mają m.in.: współpraca w organizowaniu i realizacji działalności kulturalnej i edukacyjnej, organizowanie zajęć i wydarzeń kulturalnych i z zakresu promocji czytelnictwa, opracowywanie i realizacja zaakceptowanych własnych propozycji programowych współpraca ze szkołami i instytucjami kulturalnymi.

Wybierając propozycję specjalisty ds. promocji na 1/4 etatu proponowane wynagrodzenie podstawowe to 1250 zł brutto. Oczywiście zakres obowiązków jest inny – to m.in.: współtworzenie strategii komunikacji i jej realizowanie prowadzenie wielokanałowej komunikacji z publicznością w internecie, przygotowywanie relacji (reels, stories, live) z działań biblioteki, redagowanie krótkich tekstów na potrzeby komunikacji.

Powyższe dwie oferty są ważne jeszcze dziś, a wstępny wybór kandydatów zaplanowano na 6 grudnia 2023 roku.

Szczegóły tych ofert znajdziesz w serwisie OFERTY PRACY DLA BIBLIOTEKARZY w woj. dolnośląskim. Z tego województwa aktualne są też trzy oferty dla nauczycieli bibliotekarzy.

Źródło zdjęć: BMM