spot_img

Akcja „Z książką na stadionie”

Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach biblioteka promowała czytelnictwo na szeroką skalę! Wolontariusze dwukrotnie odwiedzili stadion, gdzie pokazali, że „piłka” i „książka” to dobre połączenie, a stadion jest świetnym miejscem na dowartościowanie czytelniczych pasji i pobudzanie do nich.

Akcja „Z książką na stadionie” jest wyjściem z promocją czytelnictwa poza obszar biblioteki, a nawet gminy. Z inicjatywy dyrektora biblioteki Pawła Piwowarczyka dobczycka książnica realizuje projekt, będący połączeniem elementów kultury i sportu.

Podczas spotkań piłkarskich na stadionie Wisły Kraków (7 i 20 października) wspólnie z wolontariuszami z Klubu Kulturalnego Kibica przeprowadzone zostały animacje. W ramach wydarzenie odbyła się także wielka zbiórka książek dla dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Dwukrotnie na stadionie odbył się pokaz trików piłkarskich. Biblioteka przygotowała także animacje i quizy m. in. „Piłkarskie statki”, czyli zgadnij gdzie ukryliśmy piłkę, zabawa „Jaki to klub? – zgadnij, który klub ma takie logo” oraz „Zgadnij flagę”. Uczestnicy meczu otrzymywali piłkarsko-czytelnicze zakładki. Co ciekawe podczas dwóch spotkań I ligi odbyła się także eskorta piłkarzy z książkami – piłkarze wyszli na boisko z książkami, a na środku boiska przekazali je dzieciom. Pamiątką z wydarzenia były zdjęcia z fotobudki i fotolustra.

Źródło zdjęć: mat.pras.