Noc Bibliotek w 1500 bibliotekach!

W sobotę 7 października świętowano Noc Bibliotek. W akcji udział wzięło 1500 bibliotek, a inauguracja miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie.

Dziękuję, że współtworzyliście Noc Bibliotek! Na relacje z lokalnych obchodów Nocy Bibliotek czekam do środy do godz. 12. Materiały można przesłać na adres: b.morawiec@lustrobiblioteki.pl. Najciekawsze relacje trafią do Lustra Biblioteki i na media społecznościowe.

Inauguracja była transmitowana online. Zachęcam do jej obejrzenia. Po części oficjalnej, na scenie pojawił się spektakl improwizowany „Kto czyta, ten rządzi” Impro Quartetu z udziałem publiczności. Warto podkreślić, że po raz pierwszy centralna Noc Bibliotek została współorganizowana przez bibliotekę szkolną.

Źródło zdjęć: Paweł Morawiec