spot_img

Nowe biblioteki – bibliostacja i trzecie miejsce

Białogardzka Biblioteka Publiczna im. Karola Estreichera

Nowa przestrzeń Filii nr 2 przy ulicy Malinowskiego właśnie została oddana do użytku mieszkańców. To miejsce literackich poszukiwań i twórczego odpoczynku po pracy. Do dyspozycji czytelników są: wypożyczalnia z wolnym dostępem do książek, czytelnia, część wystawowa, strefa warsztatowa z wygodnymi ławeczkami, czytelnia dla dzieci z fikuśnymi regałami i pufami, pracownia komputerowa. Modernizacja kosztowała ponad milion złotych.

Więcej: strona www biblioteki

Biblioteka Miasta i Gminy Pobiedziska im. Łukasza Opalińskiego

W budynku dworca kolejowego w Pobiedziskach 1 września otwarto nową bibliotekę. Dwupoziomowy budynek mieści wypożyczalnie dla różnych grup wiekowych, czytelnia, multimedialna scena, przestrzeń dla rodzin, strefa seniora, sala warsztatowa i laboratorium przyszłości ze studiem nagrań. Do tego komputery, internet, drukarki, multimedia, pętla indukcyjna dla niedosłyszących i regały pełne książek. Wnętrza i szczegóły inwestycji za 1,7 mln złotych można poznać na poniższym filmie.

Więcej: Inauguracja nowej siedziby biblioteki, strona www biblioteki

Biblioteka Miejska w Łodzi

Drugi etap przebudowy wnętrz na Placu Wolności został zakończony. Jak podano na stronie internetowej: w kamienicy na Pl. Wolności 4 wykonano fragmentaryczne prace na 1. piętrze dotyczące: rozbiórek, prac konstrukcyjnych, niektórych elementów budowlanych i instalacyjnych, które w przyszłości umożliwią kontynuację pozostałych prac na 1. i 2. piętrze kamienicy. Prace trwały od listopada 2022 roku. Nasza wizja modernizacji tego budynku opiera się na koncepcji stworzenia miejsca przyjaznego, otwartego dla czytelników w samym centrum miasta. W przyszłości powstanie przestrzeń o charakterze biblioteczno-konferencyjnym, z salą warsztatową, przestronną salą z mobilną ścianką do przeprowadzania spotkań autorskich, społecznych grup nieformalnych, salą co-workingową. Tak aby w tym miejscu spełniała się idea tzw. trzeciego miejsca.

Więcej: strona www biblioteki

Źródło zdjęć: freepik.com