Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie pokazuje swoje wnętrza

Zapisz się do biblioteki. Na to nigdy nie jest za późno! – to hasło towarzyszące Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie w jej działalności. Każda przestrzeń jest tu odpowiednio wykorzystywana na aktywności takie jak: kursy językowe, spotkania kulturalne, wakacje i ferie, spotkania z autorami książek i podróżnikami, konkursy poetyckie i plastyczne, prelekcje, wystawy i nie tylko. Bibliotekarze chcąc uprzyjemnić pobyt każdemu odwiedzającemu progi książnicy postawili na aranżację kilku stref.

– U nas zawsze powtarzamy, że biblioteka to nie tylko książki. Już od progu czytelników zaprasza piękny mural zdobiący hol, w którym miejscowi artyści wystawiają swe prace. Znajdzie się też miejsce dla zapracowanych i miejsca z dostępem do sieci. Wielbiciele świeżego powietrza mogą wypożyczyć czasopismo i przeglądać je na leżaczkach przed budynkiem. Największą frajdę mają dzieciaczki – oprócz edukacyjnego stoliczka pełnego książeczek, gier, kolorowanek – najmłodsi, gdy mama delektuje się wyborem książek, bawią się pluszakami na bezpiecznej macie. Mamy także miejsce dla teatrzyków, recytatorów, autorów i gości, którym jest panoramiczna scena na podwyższeniu – mówi Małgorzata Uchyła.

Źródło zdjęć: mat.pras. GBP Bestwina