2000 książek w języku ukraińskim trafi do Biblioteki Słowiańskiej

Biblioteka Słowiańska otworzy się już jesienią tego roku w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu. Prawie 2 tysiące książek w języku ukraińskim ma pomóc obywatelom Ukrainy, którzy zamieszkali w tym mieście.

Pierwszą partię książek z Ukrainy symbolicznie przekazano pod koniec czerwca. Publikacje pochodzą przede wszystkim z Obwodu Kirowohradzkiego, gdzie Regionalna Uniwersalna Biblioteka Naukowa Dmitrija Czyżewskiego i biblioteki z tego regionu zorganizowały zbiórkę książek na rzecz swoich rodaków mieszkających we Wrocławiu.

Kolejne partie książek, tym razem z Obwodu Kirowohradzkiego, są już w drodze do naszej biblioteki. Pękamy z dumy, radości i nie możemy doczekać się już nowych czytelników – można przeczytać na stronie internetowej biblioteki.

Otwarcie Biblioteki Słowiańskiej zaplanowano na przełom września i października. Znajdować się ona będzie na razie w Bibliotece Romańskiej, a w miarę zwiększania księgozbioru planowana jest osobna siedziba.

Źródło zdjęć: freepik.com – azerbaijan_stockers