spot_img

Program Warszawskich Targów Książki

Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. Gość Honorowy – Ukraina zaprasza na spotkania z ukraińskimi autorkami i autorami na scenach, w salach i na stoisku. Na Targach zagoszczą literackie gwiazdy, autorki i autorzy znani, lubiani i nagradzani, będą spotkania premierowe i przedpremierowe, Festiwale Kryminalna i Komiksowa Warszawa, blisko 40 spotkań dla profesjonalistów: wydawców, tłumaczy, bibliotekarzy i nauczycieli, bogaty program dla dzieci i młodzieży – spotkania i warsztaty z autorami, ilustratorami i tłumaczami – w czwartek i piątek dla grup zorganizowanych, a w weekend zapraszamy rodziny z dziećmi na Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki.

Wydarzenia, przez cztery dni Targów, odbywać się będą na dwóch scenach i w siedmiu salach. Autorki i autorów można będzie też spotkać i poprosić o autograf na stoiskach wydawców. Wybrane punkty programu transmitowane będą w mediach społecznościowych Targów. Wstęp na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie jest bezpłatny!

Jednym z ważniejszych wydarzeń branżowych będzie Konferencja Literacy for Democracy / Czytelnictwo to Demokracja. W opisie wydarzenia można przeczytać: Przyszłość Ukrainy będzie zależała od otwartości i poziomu formacji kolejnych liderów ukraińskiego biznesu i jej polityki. Czytanie książek jest najbardziej skutecznym narzędziem pielęgnowania kapitału społecznego i integracji, wspierania rozwoju naukowców, przedsiębiorców, wynalazców i liderów. Dlatego tak bardzo potrzebna jest mądra inwestycja w czytelnictwo i edukację w Ukrainie. Przedstawiciele instytucji, nauki i organizacji pozarządowych z wielu krajów wymienią się wiedzą na temat badań i doświadczeniami w zakresie promocji czytelnictwa.

Zobacz program

Źródło zdjęć: mat.pras.