Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju 2023 – wyniki odwołań programu MKiDN

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach naboru do programu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju”.

Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju

Celem programu jest wspieranie samorządów w zapewnianiu stabilnej opieki nad najważniejszymi miejscami pamięci, stanowiącymi materialne świadectwo wydarzeń kluczowych dla narodowej tożsamości.

Przyznane dofinansowania w ramach odwołań

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przyrowie – Renowacja pomnika upamiętniającego mieszkańców Przyrowa pomordowanych w 1945 roku – 30 000,00 zł

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji kultury, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura

Źródło zdjęć: freepik.com