Kultura cyfrowa 2023 – wyniki odwołań programu MKiDN

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach naboru do programu „Kultura cyfrowa”. Poniżej lista z wynikami dla bibliotek.

Kultura cyfrowa

Celem programu jest udostępnianie i umożliwianie ponownego wykorzystywania zasobów cyfrowych do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych i naukowych, uwzględniające opracowanie i digitalizację zasobów dziedzictwa kulturowego.

Lista bibliotek, które uzyskały dofinansowanie dostępna jest tutaj.

Przyznane dofinansowania w ramach odwołań

(instytucja – zadanie/projekt – kwota, według kolejności najwyższej dotacji)

• Książnica Cieszyńska – Archiwalia Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego – opracowanie, konserwacja, digitalizacja, udostępnienie. Etap III – 115 000,00 zł
  • Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida – Digitalizacja starodruków i tek prof. J. Kostrzewskiego ze zbiorów Biblioteki Norwida i Seminarium w Paradyżu – III etap – 55 000,00 zł

Jeżeli Twoja biblioteka znajduje się w strukturach innej instytucji kultury, a nie ma jej na liście powyżej, sprawdź szczegółowe wyniki.

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie gov.pl/web/kultura

Źródło zdjęć: freepik.com