spot_img

Znacznie zwiększyła się liczba wypożyczonych książek w bibliotece w Kościerzynie

Biblioteka Miejska w Kościerzynie podsumowała swoją działalność w 2022 roku. Głównym powodem do radości jest wzrost czytelnictwa. Jak podano w sprawozdaniu „najważniejszym działaniem pracowników Biblioteki Miejskiej jest służba dla czytelnika tzn. zakup i opracowanie książek oraz codzienne ich wypożyczanie. Bardzo ważne jest również systematyczne i różnorodne pozyskiwanie nowych czytelników oraz promocja książek i działalność w mediach społecznościowych”.

Mieszkańcy Kościerzyna wypożyczyli w ubiegłym roku o niespełna 32% więcej książek. Do biblioteki zapisało się 835 nowych osób (wzrost o prawie 7%).

W lokalnym serwisie również można przeczytać, jakie działania były podejmowane i co miało wpływ na wskazane wyżej liczby. Komentarza udzieliła dyrektor biblioteki.

– Wierzę w moc książek – mówi dr Justyna Kujach. – Dobra książka może być lekarstwem na smutek, może inspirować do lepszego życia, może pomóc nam w stawaniu się „najlepszą wersją siebie”, jest też najtańszą formą relaksu. Dzięki książce odpoczywamy, uczymy się, przywołujemy dobre emocje czy przenosimy się w inny świat. Biblioteka XXI wieku inspiruje, uczy, rozwija, daje rozrywkę i chwilę wytchnienia, pozwala zapomnieć o troskach, relaksuje. I co niezwykle ważne – jest ofertą bezpłatną i atrakcyjną dla różnych grup wiekowych i społecznych.

Więcej: koscierzyna.naszemiasto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com