spot_img

Filia PiMP w Skarżysku-Kamiennej musi zmienić lokum. Szkoła potrzebuje więcej pomieszczeń

O sprawie konieczności zmiany lokum filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej dowiedziałam się z lokalnego serwisu. Obecnie filia mieści się w Szkole Podstawowej numer 3 w Skarżysku i ma tam pozostać do 1 lipca 2023 roku. Szkoła potrzebuje dodatkowych pomieszczeń do celów dydaktycznych. Miasto obecnie szuka nowego miejsca dla filii.

Biblioteka na swojej stronie internetowej wydała też komunikat, „że z dniem 1 lipca 2023 r. nastąpi zmiana lokalizacji Filii Nr 4 (ul. Sportowa 30) Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skarżysku-Kamiennej. Zmiana podyktowana jest koniecznością zwrotu lokalu Wynajmującemu (Zespół Placówek Oświatowych Nr 3) na cele dydaktyczne. O nowej lokalizacji Filii zostaną Państwo wkrótce poinformowani.”

– To filia z najmniejszą liczbą czytelników i wypożyczeń, ale nie chciałabym jej likwidacji, uważam, że jest potrzebna biblioteka w tej części miasta – mówi Iwona Kowaleska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Czekamy na decyzję prezydenta w sprawie nowej lokalizacji, mamy jeszcze sporo czasu.

Więcej: skarzyskokamienna.naszemiasto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com