Rola Biblioteki Śląskiej jako partnera merytorycznego targów książki

Partnerem merytorycznym katowickich targów książki po raz kolejny była Biblioteka Śląska. Jak biblioteka wspiera takie wydarzenie i co sama może zyskać dzięki współpracy? Takie pytania stały się przyczynkiem do rozmowy z dyrektorem BŚ o zaangażowaniu książnicy w organizację święta literackiego.

W wywiadzie można przeczytać także o stuleciu Biblioteki Śląskiej, aktualnych problemach i planach na przyszłość.

To jest zawsze wielkie święto książki. Spotkania, rozmowy, to odnawiane na nowo przyjaźnie wydawców. To jest bardzo istotna rzecz dla czytelników, ale też bibliotek. My jesteśmy tutaj jako partner merytoryczny, tak szczególnie potraktowani, za co jestem bardzo wdzięczny. Jako Biblioteka Śląska obchodzimy nasze stulecie i chcemy pokazać się od najlepszej strony jako partner merytoryczny, stąd co chwilę kolejne ciekawe przekłady, które chcemy zaproponować. To np. wydane „Opowieści kanterberyjskie” Geoffreya Chaucera, które pod koniec zeszłego roku były hitem. W tym roku jest Paul Celan, czy Arystofanes.

Więcej: katowice.naszemiasto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com