spot_img

Oferty pracy dla bibliotekarzy. Co nowego i jakie wynagrodzenia?

Podsumowanie interesujących ofert znajdziesz poniżej wraz z proponowanymi wynagrodzeniami.

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie poszukuje młodszego bibliotekarza. Wśród obowiązków głównie katalogowanie i „systematyczne podnoszenie kwalfikacji w zakresie opracowania”. Na start można liczyć na 3065 zł brutto plus dodatek za wysługę lat.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach przyjmie młodszego bibliotekarza, animatora kultury i specjalistę ds. administracyjno-muzealnych w Izbie Regionalnej w Zielonkach. Pracodawca wymaga studiów wyższych, ale pozwala na dokończenie studiów bibliotekarskich do końca 2023 roku. Oferuje I umowę – 5-miesięczna służba przygotowawcza – umowa zlecenie; II umowę – umowa o pracę na czas określony z możliwością dalszego zatrudnienia. W opisie stanowiska m.in.: współudział w organizowaniu działalności kulturalnej na terenie gminy oraz gromadzenie i utrwalanie dokumentów życia społecznego i informacji o regionie i gminie Zielonki. Na stanowisku animatora nie podano płacy. Z kolei w ofercie dla młodszego bibliotekarza wyszczególniono: od 3 600 złotych na pełen etat, I umowa – 5-miesięczna służba przygotowawcza umowa zlecenie i 3500 zł brutto; II umowa o pracę, 3 600 zł brutto + dodatek stażowy (oraz inne dodatki wynikające z regulaminu wynagradzania i premiowania pracowników).

Pilnie nowe osoby do kadry potrzebuje Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Dwa wakaty czekają dla bibliotekarzy, jeden dla specjalisty ds. promocji. Biblioteka oferuje „wynagrodzenie adekwatne do wykształcenia, posiadanego doświadczenia zawodowego oraz zaangażowania”, ale nie wiadomo ile wynosi.

Bibliotekarza – specjalistę ds. Zarządzania Uczelnianą Bazą Wiedzy zatrudni Gdański Uniwersytet Medyczny. Do zadań pracownika należeć będą m.in.: współtworzenie poprzez rejestrowanie dorobku publikacyjnego pracowników i doktorantów GUMed bazy bibliograficznej Bibliografia GUMed, przygotowywanie różnego typu zestawień bibliograficznych i analiz bibliometrycznych. Nie podano widełek płacowych, ale zapewnione mają być: umowa o pracę, benefity dla rodziców, dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych i sportowych, wczasy pod gruszą.

Pozostając przy medycynie wciąż bibliotekarzy potrzebuje Główna Biblioteka Lekarska im. Stanisława Konopki. W oddziale w Opolu są dwa wakaty – dla bibliotekarza i kierownika oddziału. Kandydaci muszą wykazać się wykształceniem wyższym kierunkowym (medycyna, farmacja, pielęgniarstwo, bibliotekoznawstwo, informacja naukowa), doświadczeniem odpowiednio 2- i 5-letnim, a taże „działań zmierzających do pozyskiwania czytelników i podnoszenia rangi GBL przez lokalną promocję, otwartości na zmiany i kreatywności w ich realizacji”. Nie podano proponowanego wynagrodzenia. Poszukiwana jest też osoba do pracy w oddziale w Gorzowie Wielkopolskim z podobnymi wymaganiami.


Jesteś Pracodawcą? Szukasz bibliotekarza z pasją, stażysty lub wolontariusza? Wyślij nam swoją ofertę na adres praca@lustrobiblioteki.pl.

W bibliotece naukowej może się spełnić też osoba w Instytucie Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Wszystko jest dokładnie wyjaśnione w ofercie, a „stanowisko wymaga wiedzy i umiejętności w zakresie informacji naukowej, ze szczególnym uwzględnieniem nauk biologicznych, w oparciu o komputerowe bazy danych, internet, katalogi biblioteczne oraz księgozbiór naukowy”. Kandydatom oferowana jest praca w kameralnym otoczeniu, możliwość rozwoju i doskonalenia kompetencji zawodowych (np. udział w dedykowanych, specjalistycznych szkoleniach), a także otwartość na wszelkie inicjatywy dotyczące nowej roli bibliotek w życiu społeczności naukowej (pomoc administracyjna przy ubieganiu się o projekty np. dotyczące digitalizacji zbiorów).

W Krakowie praca czeka w Bibliotece Wawelskiej (asystent muzealny) i Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida (instruktor – bibliotekarz). W Warszawie potrzebny jest bibliotekarz w Gabinecie Rękopisów Biblioteki Uniwersytetu w Warszawie, a Biblioteka Główna Wojskowej Akademii Technicznej przyjmie do swoich szeregów kustosza.

Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku przyjmie bibliotekarza z 3-letnim doświadczeniem, a dodatkowo mile widziane doświadczenie w pisaniu i realizowaniu projektów bibliotecznych, znajomość obsługi portali społecznościowych, prawo jazdy kat. B, doświadczenie pedagogiczne, biblioteczne oraz z animacji kultury. Perspektywy zawodowe sięgają wyżej. MBP oferuje: ciekawą pracę i możliwość zdobycia cennego w doświadczonym zespole, motywujący system wynagrodzeń oraz możliwość rozwoju zawodowego i awansu na stanowisko kierownika filii.

Kawałek dalej, Biblioteka Główna Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu poszukuje młodszego bibliotekarza w pełnym wymiarze czasu pracy.

Zobacz szczegóły wszystkich ofert pracy!

Jesteś Pracodawcą? Szukasz bibliotekarza z pasją, stażysty lub wolontariusza? Wyślij nam swoją ofertę na adres praca@lustrobiblioteki.pl.

Źródło zdjeć: freepik.com