spot_img

Nowe biblioteki – dwie filie bibliotek publicznych i pedagogicznych

W Krakowie otwarto nową filię po remoncie. Z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczęła działalność filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN.

Biblioteka Kraków – Filia nr 32

18 listopada po kapitalnym remoncie, za 190 tys. zł., swoją działalność rozpoczęła filia nr 32 przy ul. Żywieckiej 32.

– Powiększyliśmy przestrzeń wypożyczalni, wymieniliśmy drzwi wejściowe, które posiadają teraz szerokość umożliwiającą korzystanie z biblioteki osobom z niepełnosprawnością, zainstalowaliśmy drzwi wewnętrzne i okna w przedsionku, zdemontowaliśmy kraty w oknach, podnieśliśmy poziom posadzki, wymieniliśmy kaloryfery, oświetlenie oraz meble, zmieniliśmy podjazd do lokalu, a także urządziliśmy zaplecze socjalno-administracyjne z zapleczem kuchennym – informuje biblioteka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Biblioteka Kraków (także lead)

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie – Filia w Nowym Dworze Mazowieckim

10 listopada oficjalnie otwarto filię biblioteki w nowej siedzibie, tj. na parterze budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Filia zyskała komfortowe i nowoczesne wnętrza. Zdjęcia można zobaczyć na tej stronie. W bibliotece znalazł się wolny dostęp do księgozbioru, recepcja, kącik dla dzieci, czytelnia.

– Nasza filia została zaprojektowana w ten sposób, by każdy czytelnik miał wolny dostęp do ponad 30-to tysięcznego księgozbioru. Można swobodnie spacerować między półkami i wybierać dla siebie interesujące pozycje. Poza tym posiadamy stanowiska internetowe z szybkimi łączami, gdzie można skorzystać ze zbiorów cyfrowych, nagrać na własne nośniki potrzebne publikacje czy też zeskanować i wydrukować potrzebne materiały czy pomoce naukowe – mówi dla regionalnych mediów A. Sokołowska, kierownik filii.

Więcej: Biblioteka na miarę naszych czasów, strona www biblioteki