Łubniańska kultura stawia na projekty – także w bibliotece

Lokalny serwis Nowej Trybuny Opolskiej podsumowuje dotychczasowe miesiące roku. Mowa o kwestii dofinansowań na projekty kulturalne dla Łubniańskiego Ośrodka Kultury i działającej w jego strukturach biblioteki.

Wspomniano o projektcie „Cyfrowa Gmina”, który umożliwi cyfryzację bibliotek w Gminie Łubniany, „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek”, zakupie nowości wydawniczych.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Heleny Buchner w Łubnianach, która działa w strukturach ŁOK, pozyskała na swoje działania niemal 140 tysięcy złotych. To choćby innowacyjny projekt „Blisko” Narodowego Centrum Kultury, który trwa już drugi rok. Dzięki środkom projektowym możliwe są spotkania autorskie, a także realizacja inicjatyw oddolnych mieszkańców.

Więcej: nto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com