spot_img

Akcja „Biblioteczne Podróże Koziołka Klemensa”

„Biblioteczne Podróże Koziołka Klemensa” to akcja Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Władysława Reymonta w Wieruszowie. Na czym polega?

– Pomysł narodził się w okresie pandemii: z tęsknoty za podróżami, których na razie odbyć nie możemy wysłałyśmy w podróż po bibliotekach z całej Polski naszego wieruszowskiego Koziołka Klemensa. Wieruszowska maskotka podróżuje pocztą wraz ze swoim dziennikiem podróży, w którym spisuje swoje przygody. Odwiedzając biblioteki w całej Polsce bierze udział w warsztatach, spotyka się z małymi i dużymi czytelnikami, zwiedza biblioteki i całe gminy w których gości. Bibliotekarze wspaniale organizują mu czas, zamieszczają ciekawe relacje na swoich profilach społecznościowych, które my jako organizator akcji udostępniamy. W ten sposób tworzymy mapę jego podróży – mówią bibliotekarki z MGBP w Wieruszowie, które wymyśliły akcję.

Od marca 2021 roku Koziołek Klemens odwiedził ponad 50 bibliotek. We wrześniu ruszy w czwartą edycję. Ponad 70 bibliotek z całej Polski zgłosiło się do akcji i wyraziło chęć przyjęcia Klemensa w swoje progi.

Całą podróż Klemensa możecie śledzić na Facebooku biblioteki i na stronie www akcji.

Źródło zdjęć: mat.pras. MGBP