spot_img

Zaczytany Szczecin i wakacyjny zawrót głowy z biblioteką

Do końca sierpnia potrwa projekt „Zaczynany Szczecin”. Biblioteka miejska przygotowała szereg atrakcji: od spotkań autorskich, spacerów literackich, warsztatów komiksowych i gier aż po spotkania interaktywne dla dzieci. Wszystko to pod znakiem miłości.

Na razie ogłoszono program na lipiec. Odbędą się warsztaty dla dzieci „Wakacyjne walentynki” i literacki spacer miejski w romantycznych klimatach. Podczas warsztatów komiksowych młodzież pozna zasady tworzenia scenariuszy komiksowych. Miesiąc zakończy spotkania autorskie.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała też bogatą ofertę wakacyjną, w której z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Program składa się z blisko 50 zajęć. Postawiono na propozycje promujące książki, legendy, ekologię, tajemnicze zagadki i warsztaty czytelnicze.

A co w programie? Będziemy podróżować po lądach i morzach z Nelą Reporterką, wcielać się w detektywów i rozwiązywać najtrudniejsze zagadki. Mamy dla was warsztaty artystyczne i fotograficzne. A jeśli lubicie przyrodę możecie zostać ekspertami od rozpoznawanie drzew i owadów, a nawet ogrodnikami. Wakacyjna oferta to również zajęcia z kodowania, turnieje gier planszowych i konsolowych, podczas których będziecie mogli rywalizować i zdobywać nagrody.


Źródło zdjęć: freepik.com