spot_img

Skrzynka pisarza i zielony regał, czyli polecenie literatury w inny sposób

Skrzynka pisarza

Filia nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowała dla czytelników akcję biblioteczną poświęconą dorobkowi znanych pisarzy. Pierwszym bohaterem był mistrz amerykańskiej grozy Stephen King.

– Na naszych czytelników czekała wystawka składająca się ze skrzynek wypełnionych dziełami artysty, tablicy upamiętniającej wraz z cytatami, a także maszyny do pisania. Całość została utrzymana w odcieniu czerwieni, nawiązującej do tematyki jego twórczości. Dziękujemy wszystkim czytelnikom za zainteresowanie akcją i zapraszamy do udziału w kolejnych – mówi Wioletta Pelinko z biblioteki.

Zielony regał

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach włącza się w trend Zielonej biblioteki. Zorganizowała plantcrosssing, podczas którego uczestnicy mogli skorzystać z fachowych publikacji na temat pielęgnacji roślin ogrodowych oraz wymienić się własnymi doświadczeniami w tym zakresie. Każda zainteresowana osoba, przychodząca do biblioteki mogła zaadoptować upatrzoną roślinę, by powiększyć i urozmaicić swoją kolekcję.

– Wystartowaliśmy z 40 doniczkami ogrodowych skarbów, które szybko zwiększyły swoją liczbę dzięki zaangażowanym w dzielenie się swoimi roślinami osobom. Akcja cieszyła się sporym powodzeniem i będzie kontynuowana w kolejnych latach – mówi Izabela Szafran-Frankowska, kierownik Wypożyczalni Głównej.

Źródło zdjęć: freepik.com, mat.pras. bibliotek