Drzwi do kultury – dostęp do spotkań autorskich i nie tylko za darmo

„Drzwi do Kultury” dają bezpłatny dostęp do filmów przygotowanych przez instytucje kultury samorządu województwa łódzkiego. Wśród nich jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi.

Biblioteka na swoim profilu udostępnia nieodpłatnie nagrania ze spotkań autorskich, spotkań z komiksami, paneli dyskusyjnych i innych relacji wideo. Są też materiały edukacyjne. W kąciku prasowym prezentowany jest przegląd prasy codziennej, a w serii „A gdyby tak…” współczesna książka dla dzieci i młodzieży. O czasopismach i literaturze opowiadają bibliotekarze na co dzień pracujący w Dziale Dziecięcym WBP. Platforma jest też miejscem do transmisji na żywo. Ostatnio streamingowano uroczystość wręczenia Nagród Złoty Ekslibris i Superekslibris.

Portal może być inspiracją dla innych bibliotek do dzielenia się materiałami wideo i tworzenia archiwum spotkań, jak i szansą na zwiększenie zasięgu odbiorców biblioteki.

Dostęp do materiałów WBP

Na portalu można oglądać również filmy udostępniane przez Filharmonię Łódzką, teatry i muzea.

Źródło zdjęć: pixabay.com