Nowe biblioteki – Gdański Teatr Szekspirowski i przeprowadzka MBP w Lesznie

Gdański Teatr Szekspirowski

Działalność rozpoczęła Biblioteka Profesora Jerzego Limona w Gdańsku. Zgromadzono tu unikatowy księgozbiór i artefakty związane z tą postacią. Przestrzeń biblioteki wyróżniają niezwykle cenne historyczne belki z istniejącej dokładnie w tym miejscu w XVII w. Szkoły Fechtunku. Księgozbiór Profesora Jerzego Limona jest darem Justyny Marcinkiewicz-Limon, wdowy po założycielu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, a biblioteka ufundowana została przez Amerykańskie Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Theatrum Gedanense i jego przewodniczącego, Charlesa Krausego.

Więcej: strona www biblioteki, fot. Dawid Linkowski

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie

Biblioteka zakończyła działalność w starym miejscu, czyli przy ul. Bolesława Chrobrego 3. Na czas przeprowadzki czytelnicy mogą korzystać z filii.

Więcej: strona www biblioteki

Źródło zdjęć: freepik.com