Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry

Wierzymy w moc słowa! W literaturze, sztuce, mediach. W historiach, które opowiadamy sobie nawzajem i wtedy, kiedy nikt nie słucha. W chaosie współczesności i natłoku informacji odpowiedzialność za to, co piszemy, jak mówimy, w jaki sposób opowiadamy świat, jest może nawet ważniejsza niż kiedyś. Przed nami druga edycja Festiwalu Słowa im. Jerzego Pilcha Granatowe Góry. Zapraszamy 3–5 czerwca 2022 roku do Wisły.

Jerzy Pilch był mistrzem słowa, ironicznym i czułym obserwatorem rzeczywistości. Misją Festiwalu Słowa Granatowe Góry jest zachować to, co najlepsze w twórczości Pilcha. I wciąż na nowo zadawać pytania, na które on szukał odpowiedzi.

Program wydarzenia dostępny na stronie internetowej festiwalu.

Zapraszamy wspólnie: Miasto Wisła, Wiślańskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia w Wiśle wraz z Uniwersytetem Śląskim i Biblioteką Śląską.

Więcej: granatowegory.pl

Źródło zdjęć: freepik.com