spot_img

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2022 – trwa nabór wniosków

Instytut Książki ogłosił nabór wniosków w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2022”. Termin naboru upływa 30 maja 2022 roku.

Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2022

Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Uprawnione podmioty

O dofinansowanie w ramach programu mogą ubiegać się samorządowe instytucje kultury będące samodzielnymi bibliotekami publicznymi oraz samorządowe instytucje kultury, w skład których wchodzą wyodrębnione organizacyjnie biblioteki, dla których organizatorem jest gmina wiejska, gmina wiejsko-miejska lub gmina miejska.

Dofinansowanie

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie zakupu komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych w jednostkowej cenie nabycia do 10 tys. zł. Minimalna kwota dofinansowania to 10 tys. zł, a maksymalna – 30 tys. zł.

Dofinansowanie może być wydatkowane m.in. na zakup: komputerów stacjonarnych i przenośnych, jednostek zasilających, jednostek wejścia/wyjścia/wielofunkcyjnych, robotów edukacyjnych, tablic i monitorów interaktywnych, oprogramowania.

Warunki

  • złożenie wniosku do 30 maja 2022 roku
  • można złożyć tylko jeden wniosek
  • zapewnienie wkładu własnego 15%
  • zrealizowanie zadania do 30 listopada 2022 roku.

Regulamin dostępny jest na instytutksiazki.pl.


Źródło zdjęć: freepik.com