spot_img

Zmiana oferty bibliotecznej ukierunkowana na uchodźców z Ukrainy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu aktywnie wspiera uchodźców z Ukrainy i zmienia swoją ofertę.

Uruchomiono stronę internetową biblioteki w języku ukraińskim. Wszystkim przybyłym do Wrocławia przekazywane są najpotrzebniejsze informacje o ofercie bibliotecznej i kompleksowe materiały dotyczące pomocy udzielanej przez lokalne instytucje.

W filii nr 12 na Dworcu PKP stworzono strefę relaksu dla rodzin z dziećmi. Dostępne są tu gry planszowe, kolorowanki, książki do czytania w języku ukraińskim, zabawki, klocki, leżaki, kojec i łóżeczko dla najmłodszych. Można też doładować telefony, skserować i wydrukować dokumenty, skorzystać z komputera z klawiaturą ze znakami ukraińskimi. Biblioteka jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 do 19.

Bibliotekarki przygotowały również specjalną bibliografię na temat tego, jak rozmawiać z dzieckiem o wojnie. Książki o wojnie, przybliżające najmłodszemu czytelnikowi doświadczenia konfliktu zbrojnego, polecane w ramach cyklu „Pasja czytania” dostępne są w wykazie i katalogu online.

Na koniec warto wspomnieć o Bookstation UA – grupie na Facebooku dla sympatyków literatury w języku ukraińskim. To społeczność, na której zamieszczane są krótkie opisy rekomendowanych książek ukraińskich oraz polskich autorów.


Źródło zdjęć: mat.pras. Filia nr 12 MBP Wrocław