Nowe biblioteki – dwie ciekawe przestrzenie

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

W czytelni Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie udostępniono specjalne pomieszczenia. 17 stycznia 2022 roku do użytku oddano dwa pokoje do pracy grupowej, trzy do pracy indywidualnej oraz kabinę akustyczną. To inicjatywa na rzecz studentów i pracowników uczelni oraz osób z zewnątrz, którzy posiadają kartę biblioteczną. Szczegóły tutaj.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB BGUP

Biblioteka Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu

Od 10 stycznia 2022 roku biblioteka zaprasza do Strefy Czytelników.

W nowej przestrzeni naprzeciw naszej Czytelni Głównej, która – zgodnie z nowoczesnymi trendami rozwoju bibliotek – ma być miejscem spotkań, rozmowy i relaksu po wytężonej pracy naukowej nad pracą magisterską lub habilitacyjną w ossolińskiej czytelni. Czytelnicy będą mieli tam także możliwość wspólnego uczenia się, przygotowania się do zajęć, dyskusję, wymianę doświadczeń. W Strefie Czytelnika będą ponadto odbywać się wydarzenia z zakresu kultury – zachęca biblioteka.

Więcej: strona www biblioteki, fot. FB ZNO (także lead)