spot_img

Nowe biblioteki – trzy otwarcia i jedna inwestycja

Książnica Zamojska

Zwieńczeniem obchodów 100-lecia biblioteki było uroczyste otwarcie nowej siedziby filii nr 6 przy ul. Bolesława Prusa w Zamościu. W jej murach umieszczono kapsułę czasu. Zmiany kosztowały 800 tysięcy złotych.

Więcej: strona www biblioteki, fot. KZ (także lead)

Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach Wielkich, Filia w Topoli Małej

Termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Topoli Małej dobiegła końca. Dzięki temu filia biblioteczna zyskała nowe, większe pomieszczenie. Na użytkowników biblioteki czekają bogaty księgozbiór, swobodny dostęp do półek, nowe komputery z dostępem do internetu i interaktywna podłoga. W propozycjach filii na pewno znajdą się atrakcyjne warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, wydarzenia z książką dla najmłodszych i inne akcje promujące czytelnictwo.

Więcej: strona www biblioteki, fot. GBP

Biblioteka Miejska w Puławach

Przy ul. Wojska Polskiego, na tyłach Domu Chemika, trwają intensywne prace przy najdroższej prowadzonej aktualnie miejskiej inwestycji – budowie nowej siedziby miejskiej biblioteki. Budynek warty prawie 27 mln zł zaczyna być widać zza ogrodzenia – informuje Dziennik Wschodni.

Zakończenie prac planowane jest w 2023 roku. Na czterech tysiącach metrów kwadratowych znajdą się: czytelnia z wypożyczalnią dla młodzieży i dorosłych oraz dla dzieci, sala zabaw, sala konferencyjną, klubowa, przestrzeń wystawowa i inne pomieszczenia.

Więcej: strona www biblioteki, Rośnie nowa biblioteka. Budynek ma już parter

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Żelaźnie

W Żelaźnie w nowo wybudowanym budynku za ponad dwa miliony złotych znalazło się Centrum Biblioteczno-Kulturalne. Filę Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko przeniesiono ze szkoły podstawowej.

– Najważniejsze miejsce w nowym budynku zajmuje biblioteka, w której obecnie znajduje się już 10 tys. książek. Jak mówi Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, centrum biblioteczno-kulturalne będzie pełniło wiele funkcji: książka będzie się tutaj mieszała z różnymi zajęciami, ale też z nową ofertą biblioteczną, z którą chcemy wyjść do wszystkich mieszkańców Żelazna, do każdej grupy wiekowej. Będzie to obiekt wielofunkcyjny i będzie służył mieszkańcom Żelazna, kołu gospodyń, radzie sołeckiej, uczniom szkoły, zespołowi śpiewaczemu, klubom sportowym.

Więcej: strona www biblioteki, W Żelaźnie otwarto nowo wybudowane Centrum Biblioteczno-Kulturalne