Targi Książki w Katowicach zakończone

Znakomici goście, oferta ponad 90 wystawców, 40 rozmów z pisarzami na dwóch scenach i ponad 70 spotkań na stoiskach – łącznie ponad 110 wydarzeń od 12 do 14 listopada w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a do tego blisko 15 000 odwiedzających. Wstęp na Targi był bezpłatny dla wszystkich zwiedzających.

Zróżnicowana oferta wystawców z całej Polski, książkowe premiery i bestsellery, spotkania z autorami, warsztaty, dyskusje, wymiana książek oraz atrakcje dla dzieci – to wszystko w ciągu trzech dni, które dla mieszkańców całej aglomeracji były okazją do udziału we wspólnym czytelniczym święcie.

Na Targach można było znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich, wartościowe książki z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej, poradniki, albumy i komiksy. Wydawcy z całej Polski przygotowali ofertę dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a obecność antykwariatów umożliwiała uzupełnienie domowych bibliotek także o starsze tytuły.

Biblioteka Śląska będąca partnerem merytorycznym Targów, przygotowała także program spotkań, a w nim m.in.: Literacką wycieczka do Canterbury, promocję książki poetyckiej Doroty Szatters Jerozolima. Fragment większej całości, a także promocję książki poetyckiej Plejady Wojciecha Brzoski.

Źródło zdjęć: mat.pras.