spot_img

Nowe biblioteki – na jubileusz i nie tylko

Książnica Zamojska

W 2021 roku przypada jubileusz 100-lecia biblioteki. Zwieńczeniem obchodów, zaplanowanych na 1 grudnia, będzie uroczyste spotkanie jubileuszowe oraz oficjalne otwarcie nowej siedziby filii bibliotecznej nr 6.

Więcej: strona www biblioteki

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach

Przeprowadzkę do nowego budynku zapowiedziała M-GBP w Krzeszowicach, która w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia. Obecna siedziba, z której przenoszony jest 50-tysięczny księgozbiór, będzie nieczynna od 7 grudnia. Zawartość magazynu przetransportowała ochotnicza straż pożarna.

Więcej: strona www biblioteki

Biblioteka w Łodzi

Zniszczona secesyjna kamienica w Łodzi zyska nowy blask i użyteczność. Powstanie tu biblioteka poświęcona Łodzi oraz ogród.

Remont rozpoczniemy w listopadzie. Odnowimy elewację, przebudujemy wnętrza, i zagospodarujemy teren przed kamienicą. Po remoncie powstanie tu wyjątkowa biblioteka, której wiodącym tematem będzie historia Łodzi i jej mieszkańców. Do wyremontowanej placówki zaprosimy latem 2023 roku – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Więcej: Secesyjna kamienica w Łodzi odzyska dawny blask. Powstanie tu biblioteka, będzie też ogród

Biblioteka Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku

Pod koniec października otwarto czytelnię z wolnym dostępem do księgozbioru. W bibliotece czekają tysiące książek, czasopisma oraz dostęp do baz danych. W zmodernizowanej czytelni znalazły się nowe regały, stanowiska komputerowe i skaner do dyspozycji użytkowników. Koszt zmian wyniósł pond 230 tys. złotych.

– Księgozbiór czytelni odpowiada obecnym kierunkom kształcenia. Na powierzchni zaledwie 307 m² zgromadziliśmy ponad 20 tysięcy książek. Korzystający mają do dyspozycji 20 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Wprowadzone modernizacje pozwolą także na otwarcie się na czytelników z zewnątrz, bez obowiązku rejestracji się w systemie. Wystarczy dowód osobisty lub legitymacja – podkreślił podczas otwarcia rektor.

Więcej: strona www biblioteki, fot. MUP


Źródło zdjęć: freepik.com (lead)