spot_img

Gminna Biblioteka Publiczna w Zawoi w nowym budynku

W Zawoi położonej u stóp północnych zboczy Babiej Góry właśnie otwarto nowy budynek biblioteki. W gminie mieszka ponad 9 tysięcy mieszkańców.

Budynek jest siedzibą zarówno Gminnej Biblioteki Publicznej, jak i Babiogórskiego Centrum Kultury. Obie instytucje będą tu współrealizować swoje cele strategiczne dla lokalnej społeczności i gości.

W przestronnej przestrzeni książnicy zaaranżowano strefę dla dzieci z ciekawymi siedziskami, namiotem, grami oraz księgozbiorem. Wypożyczalnia zaprasza już od samego wejścia, a na regałach prezentowane są nowości wydawnicze. Na końcu każdego regału znajdują się pufy do wygodnego przeglądania publikacji.

Zachęca również miejsce do relaksu oddzielone drewnianymi belkami, w którym w komfortowych warunkach można czytać książkę lub prasę.

Dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych pozyskano z Priorytetu 2. Infrastruktura Bibliotek 2016–2020 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Całkowita wartość projektu wyniosła 5 milionów złotych.


Zdecydowanie najmocniejszym punktem budynku jest taras z pięknym widokiem. Do spotkań będą służyć również sale warsztatowe i sala widowiskowa.


Źródło zdjęć: mat.pras.