Biblioteka pozyskała środki zewnętrzne na zakup wartościowej literatury

Biblioteka w Konstantynowie Łódzkim pozyskała środki zewnętrzne na zakup wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz Głos” (program Fundacji Batorego). Pozyskane środku w wysokości 2500 zł to maksymalna kwota dofinansowania, o jaką można było się ubiegać.

Z całej Polski wybrano 41 projektów, a tylko trzy dotyczyły działań prowadzonych przez biblioteki, co jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem! Dzięki pozyskanym środkom stworzymy „przestrzeń” z literaturą, która pokazuje, co robić, by dzieci i młodzież stały się osobami dojrzałymi emocjonalnie, szczęśliwymi i odnajdującymi się w społeczeństwie. Skupimy się na literaturze, która tłumaczy emocje, stosunku do życia, budowanie poczucia własnej wartości u dziecka i sposobach jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Jeszcze w listopadzie dzięki pozyskanym pieniądzom zakupimy 75 tytułów. Będzie to niezwykle wartościowy i praktyczny zbiór również dla rodziców, którzy chcą wyjaśnić swoim dzieciom emocje jakie towarzyszą nam w życiu. Często dorośli nie wiedzą, jak wytłumaczyć swoim pociechom czym jest, np.: strach, wstyd i dlaczego ludzie je odczuwają. Dodatkowo w celach promocyjnych zaprosimy konstantynowskie przedszkola i szkoły na warsztaty teatralno-literackie oparte na nowych książkach, na których czytelnicy poznają nowo zakupione pozycje. Warsztaty będą się odbywać w przyjaznej formule teatrzyków Kamishibai, wykorzystamy tu nowatorskie metody nauczania zachęcające do kreatywności w tworzeniu.

Więcej: biblioteka.konstantynow.pl

Źródło zdjęć: freepik.com