Głuchołazy: biblioteka publiczna i dom kultury mają funkcjonować osobno

Nowa Trybuna Opolska opublikowała wczoraj artykuł „Burmistrz Głuchołaz chce rozwodu w kulturze. Biblioteka publiczna i dom kultury mają funkcjonować osobno”, w którym opisuje sytuację obu placówek.

W tekście między innymi przedstawiono sytuację personalną, „bałagan związany z likwidacją filii”, kontrolę Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz zamiary burmistrza Głuchołaz.

Dyrektor Centrum Kultury rozpoczął już procedurę zwalniania kierowniczki biblioteki. Prawdopodobnie jej zakres odpowiedzialności za sytuację rozstrzygnie dopiero sąd pracy. Nie wiadomo jednak, czy sam dyrektor Jan Ćwiek zachowa swoje stanowisko, bo burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński skierował do rady wniosek o podzielenie obu instytucji, aby dyrekcje działały od siebie niezależnie.

Więcej: nto.pl

Źródło zdjęć: freepik.com