spot_img

Dolnobrzeska biblioteka TAMA zachwyca

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna TAMA w Brzegu Dolnym działa w nowym budynku, który określono „chlubą i wizytówką gminy”.

W piątek 10 września 2021 roku oficjalnie otwarto nowoczesną bibliotekę. Mieszkańcy Dolnego Brzegu mają z czego się cieszyć, bo po latach zyskali komfortowy, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt.


Wnętrze nowej siedziby zostało wyposażone w funkcjonalne meble oraz nowoczesne urządzenia. Zakupiono regały na książki, czasopisma, multimedia, regały jezdne do magazynu, różne rodzaje siedzisk i stolików, system wystawienniczy i inne potrzebne elementy wystroju.

W powstałym obiekcie usprawnione zostały procesy biblioteczne – uruchomiono nowoczesny proces technologiczny wypożyczania zbiorów wraz z systemem zabezpieczenia zbiorów oraz stanowiskiem do samodzielnego wypożyczania i zwrotów. Zakupiono również sprzęt, w tym: komputery, laptopy, tablety, sprzęt reprograficzny, a także drukarkę , skaner 3D, zestawy do nauki robotyki i programowania oraz system interaktywny do zajęć edukacyjnych.

Na wnętrzach nie koniec! Wokół biblioteki powstał amfiteatr i edukacyjny szlak Odry, co pozwoli na prowadzenie działań promujących czytelnictwo.

Budynek biblioteki jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Posiada również systemy zapewniające bezpieczeństwo osób i zbiorów oraz nowe rozwiązania techniczne. Budowę rozpoczęto w 2017 roku. Inwestycję sfinansowano z dotacji celowej ze środków budżetowych Gminy Brzeg Dolny oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka zapewnia, że zawsze będzie dążyć, by spełnić oczekiwania czytelników i mieszkańców gminy.


Źródło zdjęć: mat.pras. TAMA