spot_img

Czytelnia w centrum handlowym wspierana przez Książnicę Kopernikańską

W Centrum Handlowym Nowe Bielawy w Toruniu otwarto w sobotę 11 września 2021 roku czytelnię. Działa ona na zasadzie bookcrossingu. We współpracy z Książnicą Kopernikańską znalazło się w niej ponad 500 tytułów książek i czasopism.

– W zbiorach nie brakuje klasyki światowej i polskiej literatury, a także lektur szkolnych i bajek. Na półkach nietypowej biblioteki znajdą się też także popularne kryminały, romanse, thrillery polskich i zagranicznych autorów, a nawet poradniki i albumy ze sztuką – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka Nowych Bielaw.

Czytelnia jest zlokalizowana w strefie wypoczynku centrum handlowego. Ze zbiorów można korzystać także poza tą strefą:

  • z obowiązkiem zwrotu, jeśli użytkownik nie zostania nic w zamian
  • bez obowiązku zwrotu, jeśli użytkownik pozostawi w czytelni inny egzemplarz na wymianę.

Zasady są proste: zachęcamy naszych klientów do oddawania lub wymiany książek. Dzięki temu, w biblioteczkach, które znajdują się w naszym centrum, wszystkie mole książkowe będą mogły bezpłatnie wypożyczyć ciekawe pozycje, uzupełnić swoje domowe księgozbiory, poszukać literackich inspiracji oraz poczytać swoim dzieciom – zachęca centrum handlowe.

– Dalsza współpraca będzie polegała na tym, że sukcesywnie będziemy zaopatrywać czytelnię w nowe tytuły. Będziemy również organizować spotkania i warsztaty, podczas których książka będzie pozostawać w centrum naszego zainteresowania – mówi Marek Ospalski z Pionu Edukacyjno-Kulturalnego Książnicy Kopernikańskiej.


Źródło zdjęć: mat.pras. Biuro Prasowe Newbridge/Nowe Bielawy