Zakopiański Festiwal Literacki 2021

Lustro Biblioteki, jako patron, zaprasza wszystkich na Zakopiański Festiwal Literacki. Tegoroczna edycja odbędzie się od 9 do 11 lipca.

Wokół książki

Tegoroczna, szósta już edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego odbędzie się pod hasłem „Wokół książki”. Celem wydarzenia jest nawiązanie i przywrócenie pamięci o literackiej i kulturalnej tradycji Zakopanego, którą tworzyły takie nazwiska jak Witkacy, Kasprowicz, Szymanowski, Stryjeńska, Makuszyński i wielu innych. Oprócz tego, niezwykle istotne jest zaproszenie pod Tatry wybitnych, docenianych i nagradzanych literatów.

Organizatorem festiwalu jest m.in. Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem.

Program i szczegóły festiwalu dostępne są na stronie literackifestiwal.zakopane.eu.
Źródło zdjęć: mat.pras