mPotęga – nabór wniosków do programu

Granty od 2 do 8 tys. złotych czekają na biblioteki! Rozpoczął się nabór do programu „mPotęga” popularyzującego projekty matematyczne wsród dzieci i młodzieży.

mPotęga

To program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Cele konkursu to:

• stworzenie ciekawych, innowacyjnych, metod i narzędzi edukacji matematycznej;
  • zachęcenie nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą do sięgnięcia po nowe metody przekazywania wiedzy matematycznej;
  • zainteresowanie dzieci i młodzieży matematyką i wciągnięcie ich w aktywny proces wykorzystywania tej wiedzy, poprzez pokazanie praktycznych zastosowań matematyki.

Organizatorem programu „mPotęga” jest Fundacja mBanku.

Dofinansowanie

Można ubiegać się o dotacje na realizację projektów edukacji matematycznej skierowanych do dwóch kategorii konkursowych:

1. dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. W tej kategorii można uzyskać od 2 do 5 tys. zł
2. dzieci z klas 7-8 szkół podstawowych. W tej kategorii można uzyskać od 5 do 8 tys. zł

na takie działania jak:

• przeprowadzenie innowacyjnych warsztatów, prezentacji na temat tego, że matematyka jest wszechobecna i praktyczna;
  • zorganizowanie matematycznych działań angażujących uczniów, takich jak gry, quizy, konkursy matematyczne;
  • stworzenie filmików edukacyjnych;
  • organizacja zajęć matematycznych włączających rodziców;
  • prowadzenie blogów o tematyce matematycznej, etc.

Uprawnione podmioty

O wsparcie mogą ubiegać się biblioteki publiczne i inne instytucje.

Warunki

• zgłoszenie wniosku do 10 maja 2021 r. poprzez formularz on-line
  • projekt musi trwać między 1 września 2021 r. a 31 grudnia 2021 r.

Regulamin, szczegóły i wzory wniosków dostępne są na mbank.pl

300 BIBLIOTEK CYFROWYCH – CZYTAJ ON-LINE ZA DARMO I LEGALNIE!

Źródło zdjęć: freepik.com