spot_img

Patriotyzm Jutra 2021 – nabór wniosków do programu

XIII edycja programu „Patriotyzm Jutra” już się rozpoczęła. Nabór wniosków trwa do 3 marca 2021 r.

Patriotyzm Jutra

To program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski. Wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Jego celem jest pomoc w ukazaniu historii w sposób ciekawy, nowatorski, angażujący i niebanalny.

Uprawnione podmioty

Beneficjentami programu mogą zostać biblioteki, ale także stowarzyszenia, fundacje, domy kultury i muzea regionalne z całej Polski.

Dofinansowanie

W tegorocznej edycji budżet programu wynosi ponad 3,8 mln zł. W ramach programu przyznane zostaną dotacje w wysokości od 5 do 70 tys. zł.

Maksymalna kwota wnioskowanego dofinansowania wynosi:

  • 30 000 zł dla projektów, w przypadku których wkład własny wynosi nie mniej niż 10% budżetu przedstawionego we wniosku,
  • 70 000 zł dla projektów, w przypadku których wkład własny wynosi nie mniej niż 20% budżetu przedstawionego we wniosku.

W ramach Programu można ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z edukacją historyczną, popularyzacją ważnych wydarzeń dziejowych, czy tworzeniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych.

Warunki

  • wkład własny,
  • złożenie wniosku do 3 marca 2021 r.,
  • można złożyć 2 wnioski w jednym naborze.

Szczegóły i regulamin dostępne są na stronie muzhp.pl

Źródło zdjęć: freepik.com – Racool_studio